naderka - mn

Jak wybrać żel intymny?

Coraz większa liczba osób decyduje się na wybór żeli intymnych, które zwiększają komfort podczas stosunków seksualnych. Bogata oferta lubrykantów dostępnych na rynku skłania do testów i pozwala wybrać produkt, który w najlepszym stopniu odpowie naszym indywidualnym preferencjom. Szukasz żelu w pełni odpowiadającego twoim potrzebom? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę.

para

Żel do masażu intymnego – woda czy silikon?

Żele intymne, zwane potocznie lubrykantami, to środki nawilżające, których podstawowym celem jest zapewnienie optymalnego komfortu podczas współżycia płciowego. Tajemnica ich skuteczności, a co za tym idzie – popularności – tkwi w zmniejszaniu tarcia w trakcie stosunku seksualnego. Jednocześnie, preparaty w formie żelu lub płynu pozwalają walczyć z suchością pochwy oraz dostarczają liczne substancje i witaminy. Skuteczność poszczególnych lubrykantów w największej mierze uzależniona jest od ich składu, a najważniejszym elementem każdego żelu intymnego jest środek bazowy. Największa oferta na rynku obejmuje żele nawilżające intymne na bazie wody oraz silikonu.

Każdy, kto choć raz spróbował silikonowych żeli intymnych, zdaje sobie sprawę, jak wielki komfort dają one partnerom w trakcie współżycia. Ich miękka, niezwykle delikatna struktura sprawia, że zapewniają one nie tylko odpowiednie, długotrwałe nawilżenie, ale także pozostawiają skórę miękką i gładką. Żele nawilżające na bazie silikonu będą odpowiednim produktem dla osób o skórze wrażliwej, u których stosunki seksualne mogą powodować pewien dyskomfort. Dzięki temu znacząco mogą one zwiększyć doznania seksualne. Dodatkowo żel silikonowy to lubrykant hipoalergiczny, więc mogą stosować go także osoby zmagające się z alergią.

Drugą, równie liczną grupą środków nawilżających są żele intymne na bazie wody. Ze względu na swój niezwykle naturalny charakter, woda zapewnia optymalną delikatność i komfort, nie wykazując jednocześnie negatywnego wpływu na skórę. Lubrykanty na bazie wody nie powodują podrażnień, chroniąc i nawilżając podatną skórę.

Jak wybrać żel nawilżający do pochwy?

Jeśli chodzi o używanie żeli w połączeniu z zabawkami i akcesoriami seksualnymi, zarówno lubrykanty na bazie wody, jak i silikonowe żele intymne można stosować bez większych ograniczeń. To samo dotyczy prezerwatyw, gdyż lubrykanty nie zwiększają ryzyka pęknięcia lateksu w trakcie stosunku. Wybór żelu intymnego zwykle jest kwestią mocno indywidualną. Warto testować różne produkty po to, by wybrać żel, który zapewni nam największą satysfakcję. Bogatą ofertę żeli i lubrykantów znajdziesz na https://eapteka.pl/kategorie/seks-i-intymnosc/zele-intymne.

ARTYKUŁ REKLAMOWY